Kraft Kağıt

İçindekiler
kraft kagit

Kraft Kağıt​ Nedir?

Sert ya da ağır parçaların nakliyesinde, taşınmasında ve korunmasında önemli rol oynamaktadır. Ayrıca davetiye kağıtlarında da kullanılır. Kağıt çeşitleri içerisinde Akağıt tarafından üretimi yapılan kraft kağıt çok sert ve ağır malzemeleri taşımak üzere tasarlanmış olan kağıt çeşidi olarak bilinmektedir. Kraft kağıt dayanıklı olmasının yanında çok da sağlıklı bir malzemedir. Akağıt firması tarafından üretimi yapılan bu kağıtların kullanım alanı oldukça geniştir. Karton çanta yapımında davetiye basılmasına kadar birçok alanda bu kağıt malzemesi kullanılmaktadır.

Kraft kağıt hem insan sağlığı için çok uygun hem de geri dönüşüm bakımından uygun olduğu için çevre dostu kağıt olarak kullanılmaktadır. Bu kağıt malzemesi dayanıklı bir malzemedir. Bu sebeple çok ağıt ürünlerin taşınabilmesi için sağlam bir çanta olarak veya ambalaj olarak üretilerek insanların kullanımına sunulmaktadır.

Kraft Kağıdı Nasıl Bir Şey?

Kullanım alanı her geçen gün artan kağıt çeşitlerinden biri de kraft kağıt çeşididir. Bu kağıdın çok yoğun olarak kullanılmasında kalitesinin etkisi bulunmaktadır. Kraft kağıt  %100 saf selülozdan üretilmektedir. Aynı zamanda kraft kağıtlar çok yüksek kaliteye sahip bulunmaktadır. Yırtılmaya karşı yüksek direnç gösteren bu kağıtlar dayanıklı ve güçlüdür. Beyaz ve kahverengi olarak iki renk seçeneği ile üretilmektedir. Diğer kağıt türlerine göre daha kalın bir yapısı bulunmaktadır. Sade ve şık yapısıyla ön palana çıkan kraft çantalar bu kağıttan üretilmektedir.

Kraft Kâğıt Nerelerde Kullanılır?

Kraft kağıt saf selülozdan üretilmektedir. Bu kağıtlar standart kağıtlara göre çok daha dayanıklı ve şık görünüşlü bir kağıt türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Dayanıklı ve geri dönüşüme uygun özellikleri sebebiyle bu Kraft kağıtların kullanım alanları oldukça genişlemeye başlamıştır. Kraft kağıtların kullanım alanları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Kargolanacak ürünlerin korunması için paket kağıdı olarak
  • Paketleme sırasında ürünlerin arasında destek oluşturmak ve ürünün zarar görmesini önlemek için
  • Kolilerin arasına güvenliği sağlamak için dolgu malzemesi olarak
  • Ürünlerin sunulmasında tasarımın parçası olarak
  • Kraft çanta yapımında
  • Yapılarda ısı yalıtım malzemesi olarak

Bunun yanında kraft kağıdın çok daha fazla kullanım alanı bulunmaktadır. Özellikle sağlıklı yapısı sebebiyle yiyeceklerin konulmasında da bu kağıt kullanılmaktadır.

En İyi Kraft Kağıtlar: A Kağıt

Ülkemizde kağıt üretimi konusunda en çok ve en kaliteli hizmeti sunan firmalar arasında yerini almış olan Akağıt özellikle kaliteli kraft kağıt üretimi ile de tanınmaktadır. Firmanın bünyesinde birçok kağıt çeşidinin üretimi yapılmaktadır. Bu kağıt çeşitleri arasında kraft kağıt çok farklı tasarımları ile dikkatleri çekmektedir. Kaliteli, dayanıklı ve uzun süreli kullanıma uygun olarak en iyi kraft kağıtların üretimi Akağıt tarafından yapılmaktadır diyebiliriz.

Kraft Defter Ne İşe Yarar?

Defterler, yazı yazmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu defterin kullanılmasının ilk amacıdır. Günlük hayatta birçok alanda ihtiyaç duyulan ürünlerden biri olan defterler farklı kağıtlarla üretilmektedir. Kraft kağıt bu defter üretim malzemelerinden biri olarak sunulmaktadır.  Kraft defter kaliteli yaprakları sayesinde yazı yazarken ya da çizim yaparken net görüntüler elde etmenize yardımcı olmaktadır.  Geri dönüşüme elverişli olan bu ürünler bu özelliği sebebiyle de çok fazla tercih edilmektedir. Görsel açıdan nostaljik bir hava yaratan bu ürünler aynı zamanda mektup yazmak için iyi bir seçenek olabilmektedir. Bu defterler aynı zamanda çizim yapmak için eskiz defteri olarak da kullanılabilmektedir. Okulda veya iş yerinde kullanmak için kaliteli özelliklere sahip bu defter çeşitleri tercih edilebilir.

Kraft Malzeme Ne Demek?

Yabancı bir kelime olan kraft kelimesi dayanıklı ambalaj kağıdı anlamında kullanılmaktadır. Bu kelimenin ifade ettiği dayanıklı ambalaj malzemesi bu kağıt çeşidinin özelliklerini de yansıtmaktadır. Bu kağıt çeşidi dayanıklı ve çok kullanılan kağıtlar için kullanılmaya devam etmektedir.

Diğer Kağıt Türlerimiz

bilgi almak, sipariş oluşturmak için aklınıza gelen her konuda bizimle iletişime geçin

WhatsApp
1
WhatsApp
A Kağıt
Merhabalar 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Hello 👋
How can we help you?

مرحبا 👋
كيف يمكننا مساعدتك؟