Şamua Kağıt

İçindekiler
samua-kagit

Şamua Kağıt​ Nedir?

Shamua kağıt; yüksek kaliteli bir kağıttır. %100 selüloz kullanılarak üretilmiştir. Kağıt tam olarak pürüzsüz bir yapıya sahip olduğundan dikkat çekici bir etkiyi de yansıtmaktadır. Endüstriyel alanlarda etkili bir kullanım alanına sahip olan bu kağıt türü; son zamanlarda üst düzeyde ilgi görmeyi de başarmış durumdadır.

Şamua kağıdının temel özelliği sağlamlığı ve dayanıklılığıdır. Üstelik bu kağıt; şeklini kaybetmeden, bozulmadan yıllarca katlanıp saklanabilir. Bu özelliği onu, Kuran’ı Kerim için ideal bir seçim haline getirir. Çünkü Kuran’ı Kerim; okurken genellikle katlanırlar ve yüzlerce yıl bozulmadan dayanmaları gerekir. Şamua kağıt uzun ömürlü bir kağıt olduğundan bu tür alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Şamua Kağıt İyi Mi?

Şamua kağıt, özellikle suya dayanıklı olan bir ürün olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Uzunca yıllar bozulmadan kalabilen bu kağıt türü; kaliteli kağıt kategorileri arasında yer almaktadır. Özellikle dua kitapları, hat sanatı ve diğer güzel sanatlar gibi birçok şey için kullanılabilen bu kağıt türü; Kuran’ı Kerim’de de kullanılmaktadır. Özellikleri sürekli bir şekilde geliştirilen bu kağıt türü; estetik görsellik konusunda da ideal bir yapıya sahiptir.

Şamua kağıtlar her şeyden önce dayanıklı olmalarıyla gündeme gelmektedir. Ateşe karşı da dirençli olan bu malzeme; yağa ve benzeri dış etkenlere karşı da mukavemet göstermektedir. Günümüzde pastanelerde ve fırınlarda da yoğun bir düzeyde kullanılan bu malzeme; hazır yiyecek sektörünün de ilgi gösterdiği bir kağıt türüdür.

Şamua Kağıt Özellikleri Nelerdir?

Şamua kağıdının temel özelliği herhangi bir sıvıyı emmemesidir. Ayrıca pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve ağartma veya beyazlatma için herhangi bir kimyasal kullanmaz. Bu kağıt türü kolayca yırtılmaz, bu da onu Kuran metinlerinin yanı sıra diğer önemli belgelerin basımı için uygun hale getirir.

Shamua kağıdı, yazmayı kolaylaştıran pürüzlü bir yüzeye sahiptir. Pürüzlülük ayrıca bir görüntünün kağıda kolayca yazdırılmasına da olanak tanır. Bu kağıtlar; suya karşı dayanıklıdır. Bir de bu kağıtların üzerine yazarken; mürekkep bir sonraki sayfaya geçmez. Dolayısıyla şamua kağıdı; yazım noktasında mükemmel bir etkiye sahiptir.

Şamua kağıt özellikleri gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı bir alan çıkar. Bu durumun doğal sonucu olarak bu tür kağıtların kullanım alanları oldukça fazladır. Önceleri kutsal kitaplarda yaygın olarak kullanılan bu kağıt türü; son zamanlarda endüstri sektöründe de kapsamlı bir şekilde kullanılmaktadır. Esasında bu durum son zamanlarda şamua kağıtların daha fonksiyonel bir hale gelmesinden de kaynaklanmaktadır.

Şamua Kağıt Kuran'da Kullanılır Mı?

Şamua kağıdı, uzunca süreden beri Kuran metinlerinin basılmasında kullanılmaktadır. Bugün, dünyanın birçok ülkesinde bu tür kağıtlar Kuran’ın basılması için kullanılıyor. Bir de bu tür kağıtların kendi versiyonları vardır. Bu aşamada Şamua kağıt; pek çok önemli belgede de kullanılan bir kağıt türü olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Doğal, pürüzsüz, yağa karşı dayanıklı olup gıdalar için rahatlıkla kullanabiliriz.

Şamua kağıtları, endüstriyel alanlarda, gıda alanlarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Diğer Kağıt Türlerimiz

bilgi almak, sipariş oluşturmak için aklınıza gelen her konuda bizimle iletişime geçin

WhatsApp
1
WhatsApp
A Kağıt
Merhabalar 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Hello 👋
How can we help you?

مرحبا 👋
كيف يمكننا مساعدتك؟